16122021 MORENOVA FB LEKARZE OK (1)

Poznaj nasz zespół

11_www
Dr n. med.

Michał Borys

Ortopedia

Dr Michał Borys jest absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Studiował również w Sankt Gallen w Szwajcarii oraz na Uniwersytecie w Kolonii w Niemczech, gdzie w 2012 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Ponadto, również na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, ukończył studia podyplomowe z zakresu Psychologii Klinicznej. Posiada tytuł specjalisty w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.  

 

Doświadczenie zawodowe w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu zdobywał pracując w ramach rezydentury w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym szpitala Copernicus w Gdańsku oraz na licznych stażach w Polsce i za granicą.

 

Obecnie  zainteresowania zawodowe dr Borysa skupiają się głównie wokół tematyki ortopedii sportowej i wykorzystaniu nowoczesnych, małoinwazyjnych technik leczenia skutków urazów w obrębie narządu ruchu. Regularnie odbywa szkolenia i bierze udział w licznych stażach w klinikach ortopedii sportowej, m.in. w Londynie, w Monachium, w Berlinie oraz w Kolonii. 

 

W 2018 roku z rąk Prof. Marcusa Scheibel'a podczas Konferencji w Regensburgu otrzymał stypendium Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia, dzięki któremu mógł zrealizować program stażów w niemieckich klinikach ortopedii sportowej. 

 

Jest licencjonowanym lekarzem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Stale współpracuje z kilkoma klubami sportowymi.

 

Ponadto zajmuje się leczeniem chorób zwyrodnieniowych stawów oraz kręgosłupa. W swojej praktyce stosuje zarówno metody operacyjne, w tym małoinwazyjne techniki artroskopowe, jak i nowoczesne leczenie zachowawcze.

Adres:

Stanisława Lema 2

80-126 Gdańsk

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 20:00

Rejestracja:

+48 695 556 666

+48 695 666 006

rejestracja@morenovaklinika.pl

Dojazd do Morenovej Kliniki

tramwaj 10, 12 oraz autobus 227, 262