Morenova Klinika

Oferta

Layer_108
Wybierz specjalizację
Mobile Menu

Patomorfologia

Patomorfologia to dziedzina medycyny zajmująca się analizą zmian morfologicznych, które powstają w przebiegu choroby w tkankach i narządach.

 

W wielu przypadkach wynik badania patomorfologicznego jest niezbędny do podjęcia odpowiedniej terapii. Praca patomorfologa jest pomocna w diagnostyce chorób niemal wszystkich specjalizacji medycyny, min. onkologii, ginekologii, urologii, ortopedii, dermatologii, chirurgii.

 

W Morenovej Klinice lekarz patomorfolog wraz z radiologiem wykonują biopsję aspiracyjną cienkoigłową (BAC). Jest to małoinwazyjne badanie, polegające na wkłuciu pod kontrolą jednoczasowego badania ultrasonograficznego cienkiej igły w badaną zmianę i pobraniu z niej niewielkiej ilości materiału do mikroskopowego badania cytologicznego. Celem biopsji cienkoigłowej jest uzyskanie informacji, czy w diagnozowanej zmianie są obecne komórki nowotworowe lub zapalne co ma wpływ na rodzaj ewentualnych kolejnych działań diagnostycznych i sposób dalszego leczenia pacjenta.  Najczęściej wykonuje się biopsję zmian w tarczycy, piersiach, śliniankach i węzłach chłonnych.

 

Biopsja cienkoigłowa wykonywana jest na zlecenie lekarza.

Specjaliści

Adres:

Stanisława Lema 2

80-126 Gdańsk

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 20:00

Rejestracja:

+48 695 556 666

+48 695 666 006

rejestracja@morenovaklinika.pl

Dojazd do Morenovej Kliniki

tramwaj 10, 12 oraz autobus 227, 262